Була осінь 2025 року. Світ готувався до 80-ї ювілейної сесії Генеральної Асамблеї ООН. За останні 10 років роботи з попередження Третьої світової війни організація надзвичайно змінилася. Головним механізмом ухвалення ефективних рішень стала заборона на «право вето» у Раді Безпеки країнам – учасникам будь-якого конфлікту. Цей захід допоміг відкрито й справедливо вирішити чимало питань. ООН навчилася мобільно реагувати на конфлікти і повернула собі довіру Людства. Світ увійшов до чергової фази свого гармонійного розвитку, де Україна відігравала не останню роль.

Росія поступово виплачувала Україні компенсацію у 555 млрд доларів за завдану під час анексії Криму та окупації частини Донбасу шкоду. Нова репутаційна економіка України розвивалася фантастичними темпами. Уже п’ять років як до формули підрахунку ВВП країни був інтегрований «індекс Щастя», а ще за три роки до того була повністю переможена корупція. Україну наповнили не лише величезні інвестиційні потоки, але й українці, які повернулися з усіх куточків світу. Демографічні показники перевищили позначку в 55 млн осіб. Українська Національна Ідея – «Українське ЩАСТЯ» була вписана до першої статті Конституції: «…Держава Україна гарантує своїм громадянам право на ЩАСТЯ і існує задля того, щоб забезпечити можливість всебічної самореалізації кожного громадянина без його виїзду за межі країни...».

Що ж сталося? Як так вийшло, що після двох дивовижних за своєю енергетикою народних Революцій Гідності дуже швидко перемагала контрреволюція, і усі надії українського народу на припинення розкрадання чиновниками державної казни танули, як віск на сонці, і раптом усе змінилося?

Так, точно, це почалося з чергового невдалого прийняття бюджету в парламенті восени 2017 року. Четвертий рік тривала війна з РФ на сході України, яку влада все ще називала АТО. Ситуація ще більше загострилася, коли Німеччина та Франція спробували під тиском Росії «протягнути» безглузді й нелегітимні Мінські угоди. У Криму тривали масові репресії ФСБ щодо кримських татар. Грошей у бюджеті України катастрофічно бракувало, тарифи на ЖКГ виросли до шалених величин. Через постійний тиск на бізнес пружина терпіння ділового співтовариства скрутилась максимально. Оточення Президента розуміло, що чергова хвиля народного невдоволення не просто змінить їх на когось іншого, а змете із застосуванням грубої сили і зброї, яка заполонила усю країну. Президент і сам усвідомлював, що Небо не дасть йому третього шансу, як у 2004 і 2014 роках. Треба було знайти швидке і ефективне рішення, яке не згладжує гострі кути і випускає пару, а докорінно змінює ситуацію.

І тоді Президент наполіг на терміновому прийнятті Закону «Про фінансову амністію», після чого першим же вніс до Фонду економічного відродження України 2 млрд доларів на амністований капітал. Його приклад масово перейняли українські олігархи, бізнесмени, мери великих і малих міст, держслужбовці різних рівнів, судді і прокурори… Їхня «совість» заговорила голосно й квапливо з огляду на короткий термін дії амністії, після чого можна було втратити абсолютно все і надовго сісти за ґрати.

Такий відчайдушний крок Президента сколихнув суспільство. Буквально за два місяці Фонд економічного відродження України зібрав суму, яка дорівнює річному бюджету країни. Але дуже радіти було ще зарано. Ракові клітини корупції за 26 років пронизали тіло держслужби на усіх рівнях. Ніхто просто так не збирався відмовлятися від напрацьованих схем, відкатів і вимагання грошей у малого й середнього бізнесу. Слава Богу, на той час уже відбулися незворотні процеси в «низах».

По всій країні почала розгортатися «Система Колективної Безпеки Бізнесу». Її розробила «Українська Бізнес Асоціація» спільно з журналом БИЗНЕС. У кожному обласному центрі країни запрацювали оперативні групи, що складалися з журналістів БИЗНЕСу та юристів. Вони швидко прибували за викликом місцевих підприємців у разі свавілля фіскалів або рейдерських атак. Окрім журналістського та адвокатського посвідчень, команда була екіпірована стрим-відеокамерами, які одразу записували й передавали усе, що відбувається, на центральний портал СКББУ до журналу подій.

Після кожного «вмикання світла у темних кімнатах» юристи, адвокати і громадські організації доводили справу із захисту місцевого бізнесу до позитивного завершення. А найяскравіші епізоди чиновницького свавілля виносилися на сторінки журналу БИЗНЕС та обговорювалися в міністерських кабінетах. За декілька років СКББУ виросла у потужне співтовариство малого й середнього бізнесу та захищала його за допомогою «вмикання світла». З кожним роком членів СКББУ ставало більше на десятки тисяч, і їх щорічний внесок на свій «страховий випадок» у розмірі 100 доларів уже дозволяв не лише здійснювати швидкий і ефективний сервіс із захисту, але й частково наповнити Фонд розвитку МСБ, через який фінансувалися освітні та просвітницькі програми, а також «Найбільш багатообіцяльні проекти МСБ», котрі перемогли у щорічному конкурсі журналу БИЗНЕС.

Таким чином, українська бізнес-спільнота виробила перший ступінь системи самозбереження і саморозвитку. Саме таке завдання і було поставлене засновниками «УБА», які об’єднали на першому етапі тільки свідомий «білий» і прозорий бізнес, що зумів запустити низку програм, з’єднаних в один великий проект «Бізнес-Клімат-Контроль в Україні».

Складові проекту чітко вкладалися в «Піраміду Маслоу» і їх реалізація передбачала залучення різних рівнів бізнесу як за розміром, так і за ступенем усвідомленості їх власників.

Звичайно ж, в основі такої піраміди лежала «Система Колективної Безпеки Бізнесу». Адже поки існує небезпека на фізичному рівні, важко вимагати від людини роздумів про вічне й високі духовні цінності.

Другим блоком проекту БКК була запроваджена програма бізнес-освіти для ветеранів АТО. Особливо актуально це було у 2016–2020 роках, коли десятки тисяч чоловіків України отримали руйнівне для психіки щеплення війни. Розгорнута на базі власного передплатного Агентства «Бліц-Преса» система перепідготовки атошників допомогла щорічно пропускати через освітні семінари й тренінги від 7 до 10 тисяч осіб. Крім отримання теоретичних знань щодо підготовки бізнес-планів, формування команд, маркетингу просування, активних продажів з використанням IT-технологій та ознайомлення з філософією «Нової Економічної Парадигми», тисячі слухачів отримали унікальну практику реальних продажів, ставши агентами «Системи Колективної Безпеки Бізнесу» в усіх регіонах України.

Хлопці, які пройшли війну, не лише заробили непогані гроші особисто для себе, залучили до СКББУ десятки тисяч компаній, але й самі стали непохитною частиною ділового співтовариства країни, відкривши свої малі компанії або влаштувавшись на роботу до вчорашніх своїх клієнтів.

Отриманий багатий досвід надання бізнес-освіти для атошників дозволив на тій самій базі філіальної системи розгорнути роботу «Бізнес-Академії» по всій країні. Тепер уже найкращі тренери і лектори проводили найкращі навчальні бізнес-програми з чіткою логістикою і просуванням у кожному регіоні.

Така системна і ретельна комунікація з діловим співтовариством країни через мережу регіональних філій, загальний інтернет-хаб і журнал БИЗНЕС дозволяла ефективно проводити сотні івентів: від круглих столів і конференцій до великих регіональних і міжнародних форумів. Глобальний напрямок БІЗНЕС-ІВЕНТ став черговим ефективним пазлом у відбудованій системі «БКК».

Спочатку десятки, а потім і сотні мільйонів доларів, зароблених від надання діловому співтовариству сервісів у безпеці, навчанні і В2В комунікаціях, поступово наповнювали Фонд розвитку МСБ. Грошей вже вистачало для фінансування найкращих проектів у номінаціях:

  1. Освітні проекти.
  2. Соціальний бізнес.
  3. Нова енергетика.
  4. IT-знахідки.

Особливо важливе завдання виконала команда проекту «БУХГАЛТЕРІЯ» спільно з РПР та іншими громадськими організаціями з підготовки інноваційного Податкового кодексу країни. «УБА», через реалізацію своєї програми «Білі починають та виграють» спровокувала ділове співтовариство на повну сплату всіх податків після того, як домоглася узаконити не призначення, а обрання керівників місцевих податкових на відкритих і прозорих виборах підприємців у кожному регіоні.

«Українська Бізнес Асоціація» навчилася будувати ефективні «Агентства Регіонального Розвитку», які залучили сотні мільйонів доларів і євро в кожну область країни. Після вдалого запровадження такої конструкції восени – взимку 2016 року у Черкаській області позитивний досвід був оперативно мультиплікований в усіх регіонах. Точками швидкого економічного зростання стали агроіндустріальні та індустріальні парки, профінансовані через інструментарій АРР.

Ще одне важливе ресурсне завдання, ініційоване колективом бізнес-школи КІМВ, було вирішене «УБА» спільно з фінансовими експертами і банкірами – створено систему консалтингової підтримки прозорого освоєння щорічних європейських мільярдних траншів на розвиток МСБ. Нарешті у виснажене війною і нерозумними вчинками влади тіло малого й середнього бізнесу України почала надходити енергія грошей, яку роками підприємці здавали на революції, екіпіровку армії, переселенців і відкуп від чиновницького свавілля.

Уже до зими 2018 року фінансова кров в організмі ділового співтовариства заповнила усі судини, і курс гривні повернувся до позначки 17. Після запровадження «УБА» нової технології вимірювання ділової успішності через «Репутаційний Барометр» у серйозних ділових ЗМІ перестали виходити тупі рейтинги найбагатших людей країни. Це вже вважали непристойним. Репутація компанії, її власника і топ-менеджера почала цінуватися, капіталізуватися і мати експортний потенціал. Такий підхід спровокував створення «Репутаційного Клубу України», членами якого й стали найбільш авторитетні компанії країни.

Саме у рамках «Репутаційного Клубу» народилися і були впроваджені проекти «Репутація України у світі», «Лабораторія інтегрального лідерства» і підтримана хорошим фінансуванням програма «Хартія Майбутнього України».

Окрема багаторічна просвітницька робота ще з 2014 року була проведена «Українською Бізнес Асоціацією» щодо впровадження у життя філософії «Нової Економічної Парадигми», яка пропонувала замінити тотальну КОНКУРЕНЦІЮ ГРОЮ у додатковість. Роки знадобилися на демонстрацію успішних проектних рішень, де головний двигун конкурентної боротьби – ЗАЗДРІСТЬ (біла заздрість – добросовісна конкуренція, чорна заздрість – недобросовісна конкуренція) була замінена ГРОЮ в додатковість з ГІДНІСТЮ – можливістю персональної самореалізації в улюбленій справі, від чого людина дійсно відчуває ЩАСТЯ. Філософія гри в додатковість з гідністю поступово пронизала усе українське підприємництво і стала феноменом прискорення економічного прориву.

Ще навесні 2017 року «УБА» разом із «Майданом Закордонних Справ» організували серйозне обговорення глобальних наслідків невиконання Будапештського меморандуму. Після проведення декількох круглих столів у Києві були сплановані і проведені «Підсумкові форуми Будапештських угод» у Будапешті та Лондоні.

Головним питанням було не просто повернення анексованих і окупованих українських земель, а відновлення СвітоПорядку, який був встановлений після загибелі 50 млн осіб у Другій світовій війні. Прецеденту попередження подібної катастрофи ще не було. Створити його могли тільки світила міжнародної юриспруденції.

Українські бізнесмени зібрали серйозні гроші і найняли найкращих лондонських адвокатів, які мали за честь повернути зруйнований СвітоПорядок своєю юридичною майстерністю.

У роботі Будапештського і Лондонського форумів взяли участь усі підписанти Будапештського меморандуму, крім Росії. Такий високий і компетентний рівень обговорення питання викликав його додаткове обговорення у Раді Безпеки ООН.

Окрім прецеденту відновлення СвітоПорядку, лондонські адвокати подали справу на розгляд як страховий випадок, де Україна сплатила повне каско у розмірі 1600 ядерних боєголовок, а натомість мала отримати «мирний розвиток в існуючих кордонах». Такий розвиток подій призвів до нарахування компенсації від усіх країн-підписантів у розмірі вартості третього у світі ядерного арсеналу, який мала Україна. Експертна компенсаційна оцінка у 555 млрд доларів змусила США та Великобританію активно включитися в юридичний процес і оформити реверс своєї частини компенсацій Україні на країну – порушника Будапештського меморандуму – Росію. Юридичні баталії тривали аж до 2020 року, але вже сам факт такої постановки питання почав повертати довіру до ООН і ще вище підняв репутацію британського права. Це, своєю чергою, допомогло повернути загальну довіру в усьому цивілізованому світі і спрямувало чергову хвилю міжнародних інвестицій в Україну. Безумовно, одним із вагомих важелів, що спонукали США і Великобританію до конструктивних дій, була повна готовність українських вчених та військових повернути свій ядерний статус у травні 2018 року.

Ультраагресивний спротив російської влади нестандартним ходам українського бізнес-співтовариства виразився у колосальному посиленні глобальної інформаційної війни. Цивілізований світ просто здригнувся від масованого наступу і божевільних ідеологічних витівок «Руського миру». Це, своєю чергою, дало імпульс прогресивним філософам, політологам, футурологам та історикам об’єднати свої зусилля в оонівській програмі «Цілі тисячоліття Людства» з вироблення стійких парадигм розвитку суспільства. Були проаналізовані причини агресивної поведінки частини суспільства східного й західного світу та знайдені приклади документів стратегічного планування, які провокують глобальні війни і конфлікти.

Одним із таких документів виявилося п’ятикнижжя «Проект Росія», що вийшло друком з 2005 по 2010 роки мільйонними накладами, які були розіслані фельд’єгерською поштою в усі владні структури Росії. Видання було рекомендоване до прочитання усім державним службовцям. П’ятикнижжя вручали як дуже цінний подарунок важливим гостям з Афона.

Виявилось, що влада Росії повільно, але чітко дотримувалась описаного стратегічного плану, в якому держави України не було взагалі, а її територія, як Малоросія, входила до складу Нової Російської Імперії. Туди ж потрапляли під різними назвами й усі країни колишнього СРСР. Імператором «світового гегемона» планували зробити Володимира Путіна. За сценарієм п’ятої книги «Воїни креативу» після унікально-креативних маніпуляцій Росії усе людство обирає Президента Світу. І знову – Володимира Путіна. Здавалося б, божевілля! Але саме такий сценарій поступово реалізовувався у реальному житті. Куди тільки дивилися аналітичні центри і розвідки провідних країн?

Об’єктивна оцінка загрози усьому Людству через інформаційні маніпуляції РФ породила новий міжнародний проект «Rossia.ros». Історики надали давно відомі, чіткі й безперечні факти появи країни Росія з Московського князівства на околицях Київської Русі, яка розпалася. Історичне рейдерство з правонаступництвом колись величної Київської Русі Росією закінчилося після того, як увесь світ почав коректно писати назву країни Rossia, а у Всесвітній мережі .ru було замінене на .ros. Населення Росії справедливо ж називають росіянами. Увесь світ усвідомив, що російська претензія на «Русь» така ж безглузда і смішна, якою могла б бути претензія румун на Рим і Римську імперію (тільки за написанням Russia – Rus, Romania – Roma).

Нарешті все встало з голови на ноги – і в історії, і в літературі, і релігії, і в геополітиці. Стало загальноприйнятим і зрозумілим, що у сучасному світі немає жодного русского – спадкоємця Київської Русі, а є народи сучасних країн, що колись входили до Київської Русі, – українці, білоруси і росіяни. Російські великі поети… славетна школа російського балету… російські вчені… російські винахідники… російська православна церква… – вже не потрібно було вказувати місце патріархату.

«Русский мир» у розумінні кремлівських ідеологів «зхлопнувся» і залишився тільки у світовій історії як приклад гібридного геополітичного рейдерства. Народився неагресивний і толерантний «Російський мир» з багатою і самодостатньою російською історією та культурою.

На 80-у сесію Генеральної Асамблеї ООН у середині вересня 2025 року з’їхалися керівники сотень країн, духовні лідери, видатні вчені і культурні діячі. У кулуарах усі згадували минулий «ювілей» десятирічної давності. Різниця була відчутна. Подія у 2015 році нагадувала не збори світових лідерів, готових до обговорення Цілей Тисячоліття Людства, а зборище керівників ЖЕКів, які сперечалися, хто кому нагадив у під’їзді і у кого прорвала каналізація. Масове втягнення десятків країн у регіональні конфлікти того часу, гібридні та інформаційні війни наблизили світ до Третьої світової війни. А через три дні після закінчення «ювілею» почалося масоване бомбардування Сирії. Через рік делегати 71-ї сесії вже намагалися вирішити проблеми мільйонів біженців по всьому світу…

Слава богу, жахи полум’я і жертв недавньої дурості Людства залишилися у минулому, і всі учасники 80-ї сесії Асамблеї ООН у вересні 2025 року були натхненні динамікою розвитку своїх країн у контексті усвідомленого дорослішання соціуму планети Земля.

Україні як державі, яка найбільш динамічно з-поміж інших країн розвивається в економічній і гуманістичній сферах, було надано право окремого виступу на головній сесії. З доповіддю виступив обраний у 2024 році п’ятдесятирічний Президент України – Святослав Вакарчук. Він із піднесенням розповів, як український народ зміг не втратити енергію і сенс ГІДНОСТІ двох народних революцій та інтегрувати цю чесноту в усі сфери життя країни. Особливу роль у відродженні і злеті нової репутаційної економіки зіграло об’єднання ділового співтовариства для впровадження Нової Економічної Парадигми, де ГРА в додатковість з ГІДНІСТЮ замінила КОНКУРЕНЦІЮ. Сенс бізнесу, як улюбленої справи і найчеснішої гри, розкрив українську душу ГОСПОДАРЯ і МАЙСТРА та наповнив бюджет країни грошима. А сенс ЩАСТЯ, вписаний у Конституцію, допоміг реалізувати Національну ідею – «Україна – країна щасливих родин»…

Я дивився цю промову у прямому ефірі в оточенні своїх дітей та онуків і не міг стримати сліз радості: хоча б у свої 58 років я можу передати їм життєвий простір улюбленої України, та й усього світу, у кращому стані, ніж прийняв від своїх батьків…

Записав

21.09.2025 р.

Володимир Чеповий

www.chepovoy.com

Оставьте свой комментарий

0
правилами и условиями.

Люди, участвующие в этой беседе

Наївна казка про Майбутнє, яка може справдитися…
25 Сен 2016

Була осінь 2025 року. Світ готувався до 80-ї ювілейної сесії Генеральної Асамблеї ООН. За останні 10 років роботи з попередження Третьої світової війни організація надзвичайно змінилася. Головним механізмом ухвалення ефективних рішень стала заборона на «право вето» у Раді Безпеки країнам – учасникам будь-якого конфлікту. Цей захід допоміг відкрито й справедливо вирішити чимало питань. ООН навчилася мобільно реагувати на конфлікти і повернула собі довіру Людства. Світ увійшов до чергової фази свого гармонійного розвитку, де Україна відіграв...

Читать далее
Новая ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПАРАДИГМА Мира
11 Окт 2015

Через боль и страдания, конфликты и недопонимание, но в мире все же рождается новая цивилизация осмысленной жизни.  И так случилось, что одним из ярких и показательных мест цивилизационного перелома является Украина - страна, которой суждено первой в новом тысячелетии пройти тяжелейшие испытания на приверженность к общечеловеческим ценностям, на умение пользоваться новыми смыслами, ресурсами и энергиями. На этом примере и попробуем разобрать одну из гипотез развития мировой экономики, отраженную в следующей схеме:  Парадигма первого э...

Читать далее